Mēbeļu kopšanas noteikumi
- Izmantojiet mēbeles tikai paredzētajam mērķim.
- Mēs neiesakām mēbeles novietot tiešos saules staros. Laika gaitā visu veidu audumi, āda vai koks maina krāsu ultravioletās gaismas ietekmē.
- Periodiski ieeļļojiet eņģes, ritentiņus, metāla savienojumus utt.
- Lai pārvietotu mēbeles, nepārvietojiet tās, bet uzmanīgi pārvietojiet aiz apakšas, tad izvairieties no mēbeļu kāju deformācijas un grīdas bojājumiem. Neceliet mēbeles aiz roku balstiem, nevelciet tās aiz galvas un atzveltnes spilveniem, jo tas var sabojāt šuves un polsterējumu.
- SAizsargājiet koka apdari no triecieniem, ūdens vai citiem šķidrumiem.
- Koka apdares daļas tīriet tikai ar līdzekļiem, kas īpaši paredzēti mēbeļu virsmu tīrīšanai.
- Izmantojot gaišas krāsas ādas vai auduma mēbeles, izvairieties no saskares ar tumšas krāsas apģērbu vai polsterējumu (piemēram, džinsu), jo tas var notraipīt mēbeļu virsmu.
- Aizsargājiet mēbeļu virsmas no mitriem vai mitriem tekstilizstrādājumiem, jo tie var notraipīt mēbeles.
- Novietojiet dabīgās ādas mēbeles ne tuvāk par 30 cm no siltuma avotiem. Ilgstoša ādas mēbeļu atrašanās siltuma avotu tuvumā sausina ādu, kas zaudē elastību un var saplaisāt.
- Nenovietojiet mēbeles tuvāk par 1 m no kamīniem, siltuma avotiem, gaisa kondicionieriem.
- Nav ieteicams dabīgā koka mēbeles novietot uz apsildāmās grīdas.
- Pēkšņas temperatūras izmaiņas var nopietni sabojāt mēbeles vai to daļas.
- Brīdiniet, ka mājdzīvnieku nagi var saskrāpēt un sabojāt ādu. Dzīvnieku siekalas un sviedri negatīvi ietekmē mēbeļu virsmu.
- Neleciet uz mīksto mēbeļu detaļām, lai nesabojātu ādu, audumu, atsperes un koka daļas no pēkšņiem triecieniem.
- Nesēdiet uz mēbeļu sānu balstiem (roku balstiem) un atzveltnes.
- Nav ieteicams mēbeles uzglabāt telpās ar augstu mitruma līmeni. Ieteicamais telpas relatīvais mitrums: 45% -55%, temperatūra: no +16 līdz +24 ℃
- Mēbelēm jābūt aizsargātām no mehāniskām ietekmēm (neskrāpējiet virsmu ar asiem priekšmetiem, izvairieties no izciļņiem utt.) un ķīmiskām vielām.
- Mēbeles jānovieto uz līdzenas virsmas. Veidojiet mēbeles 5-10 cm attālumā no sienas, lai izvairītos no nobrāzumiem vai iespiedumiem.
Regulāra mēbeļu apkope:
- Notīriet mēbeles no putekļiem ar sadzīves putekļu sūcēju, sūkli vai mīkstu drēbju birsti. ādas mēbeles 2 – 4 reizes gadā jāpārklāj ar speciālu līdzekli ādas mēbeļu kopšanai.
- Instrumenti mēbeļu tīrīšanai tiek izmantoti tikai uz mēbeļu lietotāja atbildību, pēc preces testēšanas neredzamā vietā.
- Pirms auduma tīrīšanas vienmēr ievērojiet sastāvu un tīrīšanas ieteikumus.
- Mēbeļu tīrīšanai aizliegts izmantot produktus, kas satur skābes, hloru un citas agresīvas vielas (piemēram, naftas produktus saturošus šķīdinātājus, t.i., acetonu, atšķaidītāju, spirtu u.c.).
- Mēbeles aizliegts tīrīt ar abrazīviem līdzekļiem.
- Ādas mēbeles nekādā gadījumā nedrīkst berzēt. Šādu virsmu ieteicams tīrīt ar maigām apļveida kustībām, nespiežot, viegli pārvietojoties no vienas mēbeles daļas uz otru. Atcerieties, ka dzēšana un citi ir pēkšņi
- Nekad nemazgājiet ādas apdari.
- Lietojot mēbeļu tīrīšanas līdzekļus, ievērojiet sniegtos norādījumus.
Traipu noņemšana:
- Pirms auduma tīrīšanas vienmēr pārbaudiet sastāvu un tīrīšanas instrukcijas.
- Pirmais un vissvarīgākais solis, lai uz mēbelēm izliets traips, ir pēc iespējas ātrāk to nožūt un novērst traipa izplatīšanos. Lai pareizi nožūtu traipu, no augšas piespiediet traipu ar tīru, vēlams baltu drānu vai papīra dvieli. Atkārtojiet procesu, līdz visi netīrumi ir uzsūkušies. Nekādā gadījumā neberziet un neskrāpējiet traipu, lai tas neierītos vēl dziļāk audumā.
- Pēc tam ar sūkli vai baltu tīru drānu izmantojiet nelielu daudzumu tīrīšanas līdzekļa, piem. speciālās ziepes (ziepju šķīdums, ziepēm jābūt neitrālām) vai attaukošanas līdzekli, notīriet traipu no malām uz iekšpusi, lai tas neizplestos. Neberzēt – berzējot traips tikai palielināsies un tiks sabojāta mēbeļu virsma.
- Pēc traipa tīrīšanas noņemiet lieko mitrumu ar melnbaltu drānu un drānu un ļaujiet nožūt. Uzmanību: neizmantojiet sakarsētu gludekli vai matu žāvētāju.
- Ja uz mēbeļu virsmas ir pūkas (piem., samts, velūrs, plīša u.c.), to atjaunošanai izmantojiet auduma otu.
Mīkstās mēbeles:
- Mīkstās mēbeles atšķiras ar sēdekļu maigumu. Atsevišķu stūra dīvānu elementu sēdvietu maiguma atšķirības ir saistītas ar šo elementu dažādo elementu formu un virsmas laukumu. Mēbeļu ar guļammehānismu sēdēšanas komforts var atšķirties no modeļiem bez šīs funkcijas.
- Izmantojot mēbeļu salocīšanas funkciju pirmo reizi, pārliecinieties, ka ir noņemti visi transportēšanas aizsargi. Mīkstās mēbeles ir paredzētas sēdēšanai un atpūtai, bet ne ikdienas miegam. Lietojot gulēšanas mehānismu katru dienu, ir nepieciešams izmantot matraci. Nevelciet mehānismu tikai no vienas puses – vienmēr velciet centrā.
- Bērniem nav atļauts pašiem atlocīt vai salocīt guļammehānismu.
- Sēdekļi, atzveltnes vai roku balsti transportēšanas laikā var deformēties, saburzīt vai saburzīt. Šādā gadījumā ieteicama mēbeļu detaļu manuāla formēšana, kas ļaus ātrāk iegūt nepieciešamo mēbeļu formu. Iegādājoties mēbeles ar spilveniem, kas izgatavoti no sasmalcinātām putām vai granulām, tās ir jāsakrata, lai atgūtu sākotnējo izskatu.
- Mēs iesakām vienmērīgi sēdēt dažādās mēbeļu daļās, tāpēc nebūs atšķirību cietībā un maigumā;
- Izmantojot mīkstās mēbeles ar spilveniem, nepieciešams atkārtot to veidošanu ar rokām atkarībā no mēbeļu lietošanas intensitātes.
- Nenovietojiet avīzes vai žurnālus uz mēbelēm, jo krāsa var uzsūkties un sabojāt polsterējumu. Apģērbs (īpaši džinsi), paklāji un citi priekšmeti, kas izgatavoti no krāsojoša auduma (materiāla), var atstāt redzamus traipus uz mēbeļu polsterējuma.